CURAPROX Drevená kefka CS wood – ultra soft
Táto kefka s ultra jemnými štetinami sa s elegantnou dôkladnosťou postará o čistotu Tvojich zubov a ďasien. Je vyrobená z bukového dreva priamo vo Švajčiarsku. Hlavička kefky patrí do komunálneho odpadu ale rúčka je úplne biodegradovateľná a po doslúžení ju môžeš elegantne skompostovať 😉 Nemusíš sa báť, kvôli týmto kefkám sa nekácali stromy rad za radom, pretože drevo je ťažené udržateľným spôsobom.
Popis
CURAPROX Drevená kefka CS wood, ktorú milujú nielen zuby a ďasná, ale aj príroda
Konečne je tu drevená zubná kefka, ktorá sa rovnako stará o vaše zuby aj ďasná ako o životné prostredie. Hlavička so 4 440 ultra jemnými vláknami Curen® sa spojila s extra odolnou rúčkou z bukového dreva získaného udržateľným spôsobom.
- 4 440 ultra jemných vlákien Curen® s hrúbkou 0,1 mm
- vyrobená z ultra odolného švajčiarskeho bukového dreva, ktoré bolo získané udržateľným spôsobom s dôrazom na udržiavanie zdravého ekosystému
- potiahnutá vrstvou karnaubského vosku pre vyššiu odolnosť voči vplyvu vody
- 100% biodegradovateľná rúčka, ktorú hodíte do kompostéra
- každý kus dreva je iný, každá kefka je preto unikátna
Ako sa o kefku starať a čo s ňou urobiť, keď doslúži?
Po čistení zubov je ideálne niečím ju utrieť, aby sa čo najviac predišlo vplyvu vody na materiál. Odkladajte ju na suché miesto a zároveň tak, aby bola hlavička v aspoň čiastočne zvislej polohe. Kefku CS wood vymeňte po 2 mesiacoch za novú. Starej kefke oddeľte hlavičku a hoďte ju do komunálneho odpadu. Rúčka je 100% biodegradovateľná a patrí do kompostéra.
Prečo sme na výrobu ekologickej kefky použili bukové a nie bambusové drevo?
Výrobňa našich kefiek je vo Švajčiarsku. Keďže vo Švajčiarsku bambusy nerastú, použitie bambusového dreva by znamenalo väčšiu uhlíkovú stopu. Naopak, bukové drevo, z ktorého sú kefky vyrobené, je ťažené udržateľným spôsobom vo Švajčiarsku – teda priamo v krajine, kde prebieha aj výroba kefiek.
Čo presne znamená, že je drevo na kefky CS wood ťažené udržateľným spôsobom?
Udržateľné lesné hospodárstvo konkrétne v našom „švajčiarskom” prípade znamená niekoľko vecí. Pri dlhodobom plánovaní sú zohľadňované ekologické faktory, rýchlosť rastu konkrétnych druhov stromov a celkové zdravie lesného ekosystému. Cieľom je vytvárať rovnovážnu vekovú štruktúru stromov v lese. Pomáha tomu aj selektívny výrub, keď nie sú vyrubované časti lesa, ale vyberané sú konkrétne stromy s ohľadom na ich vek, veľkosť a zdravotný stav. Ďalším faktorom je, že odumreté stromy sú často ponechané v lese, aby poskytli životné prostredie pre hmyz, huby či malé zvieratá. Toto tiež prispieva k zdravému ekosystému a k udržiavaniu rovnováhy v lese.