O nás

Niekedy sa to stáva - zrazu vám do života príde niečo tak prirodzene, že rozhodnutie pustiť sa do toho urobíte s obrovskou radosťou. My dve Martina a Júlia (spolu majú), sme mamičky, ktoré okrem lásky ku svojim deťom (a manželom ;) pestujú tiež lásku k prírode a k našej planéte.Súčasťou našich životov sa stalo ZERO WASTE. Rozhodli sme sa začať od seba. Dali sme sa na cestu znižovania odpadu v našich domácnostiach. Krok za krokom sme zmenili naše návyky pri každodenných činnostiach a filozofia Zero Waste sa stala súčasťou nášho životného štýlu.

Hľadali sme spôsoby ako nakupovať a žiť udržatelnejšie. Pri nákupoch potravín, či drogérie bez zbytočných obalov to nebolo jednoduché. Vtedy prišlo to rozhodnutie - otvoríme si bezobalový obchodík. Našu energiu a nápady doňho s láskou vkladáme.

Obidve žijeme v malom mestečku s úžasnou prírodou - v Novej Bani - a chceli by sme aj obyvateľom tohto mestačka a blízkeho okolia dať na výber a ukázať, že je tu aj iná cesta. Cesta nakupovania ekologicky, udržateľne, lokálne, lacno a hlavne v prospech našej prírody.

Túžime vytvoriť miesto, kam sa ľudia budú radi vracať. A to nielen nakúpiť, ale napríklad vychutnať si šálku dobrej kávy či čaju. Miesto, kde sa budú môcť detičky hrať, kým mamičky v pokoji nakúpia. Snažíme sa, aby každý produkt, ktorý ponúkame bol lokálny, zdravý, bez zbytočného obalu. Hľadáme a predávame produkty, ktoré vyrábajú šikovní ľudia na Slovensku a častokrát majú práve tieto produkty za sebou aj svoj príbeh.Nemáme ambíciu zmeniť celý svet, ale radi by sme inšpirovali a motivovali ľudí v našom blízkom okolí k postupným krôčikom ku zmene. Podľa známeho motta “buď zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete” si myslíme, že začať treba od seba. To ako bude vyzerať naše okolie, naše mesto, naša príroda, naše Slovensko záleží na každom jednom z nás.

maju-sk_011.jpg

Myslíme si, že žiť s ohľadom na prírodu - ekologicky - by malo byť pre nás všetkých samozrejmosťou, no chápeme, že v dnešnej konzumnej spoločnosti to mnohým ľuďom uniká. Rady by sme preto ponúkli ľudom možnosti vybrať si. Veríme, že spoločnými silami môžeme dosiahnuť lepšiu budúcnosť pre nás aj pre naše rodiny :)Toto sme my Ma Jú - majú svoj sen :)

Počuli ste o tom, že v Novej Bani majú čoskoro bezobalový obchodík?
A my sa na Vás už (ne)uveriteľne tešíme.